مؤسسه ندای مهرگان یگانه با بیش از 15 سال سابقه تخصصی در حوزه پرستار سالمند در منزل ، در خدمت شماست. آیا می‌دانید با دریافت خدمات پرستاری از ما چه مزیت هایی به نسبت سایرین به دست می‌آورید؟

تعویض بی قید و شرط پرستار سالمند در منزل

بدون هیچ قید و شرطی پرستار شما را عوض می‌کنیم

در صورت نارضایتی شما از پرستار اعزامی ، بدون هیچ قید و شرطی پرستار جدید برای شما اعزام خواهد شد.

بازگشت بی قید و شرط هزینه

درصورت نارضایتی از کیفیت خدمات ، هزینه را پس می‌گیرید

پس از اعزام پرستار سالمند در منزل اگر به هر دلیلی موفق به جلب رضایت شما نشدیم ، کل هزینه را عودت می‌دهیم.

نظارت مستمر بر عملکرد پرستار در منزل

بر عملکرد پرستار شما به صورت منظم نظارت خواهد شد

کارشناسان مؤسسه به صورت منظم و سرزده ، بر عملکرد پرستاران نظارت می‌کنند تا شما بهترین خدمات را دریافت کنید.

پاسخگویی 24 ساعته

24 ساعته پاسخگوی تماس‌های شما هستیم

در تمامی ساعات شبانه روز و حتی روزهای تعطیل ، در کنارتان هستیم و تماس های شما با مؤسسه بدون پاسخ نمی‌مانند.

امضای قرارداد در منزل

هیچ نیازی به مراجعه حضوری در مؤسسه ندارید

شما حتی برای عقد قرارداد پرستار سالمند در منزل ، نیازی به مراجعه حضوری ندارید و تمامی موارد در منزل شما قابل انجام هستند.

سنجش مداوم نظرات

رضایت شما به طور مستمر سنجیده خواهد شد

قطعا رضایت شما از پرستار سالمند در منزل ، مهم ترین معیار سنجش کیفیت خدمات است و ما این مورد را به صورت مستمر بررسی می‌کنیم.

دریافت تخفیف ویژه

دوستان خود را معرفی کنید ، 20% تخفیف بگیرید!

فقط کافیست دوستان و آشنایان خود را به ما معرفی کنید. در اینصورت 20% از هزینه پرداختی به مؤسسه را به شما برمیگردانیم!

خدمات بیمارستانی توسط پرستار سالمند

خدمات مقطعی بیمارستان را هم در منزل دریافت می‌کنید

سالمند شما ممکن است به خدمات بیمارستانی نیاز داشته باشند. در این صورت جای هیچ نگرانی نخواهد بود چرا که پرستاران ما آموزش این خدمات را دیده اند.

رضایت مشتری

با وجود مجوز رسمی وزارت بهداشت خیال شما راحت است

امروزه مؤسسه های زیادی در زمینه پرستار سامند در منزل ، فعالیت می‌کنند که مجوزی ندارند. ندای مهرگان یگانه اما دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت است.

پرستاران مؤسسه ندای مهرگان یگانه دقیقا چه خدماتی به شما ارائه می‌دهند؟

 1. مراقبت و نگهداری از سالمند و بیمار با توجه به شرایط روحی و جسمی‌شان
 2. کمک به راه رفتن (در صورت تحرک سالمند)
 3. ماساژ سالمند و انجام نرمش های روزانه با توجه به دستورات پزشک فیزیوتراپ
 4. تهیه وعده‌های غذایی روزانه و دادن غذا به سالمند طبق رژیم غذایی و نظر خانواده
 5. دادن دارو طبق دستور پزشک و نظر خانواده و توجه به زمان بندی دارویی
 6. همراهی سالمند بیرون از منزل جهت میهمانی ، گردش ، مطب پزشک و … با اجازه خانواده
 7. انجام کلیه امور نظافتی سالمند و بیمار از قبیل استحمام ، تعویض البسه و رسیدگی به نظافت منزل

چرا ندای مهرگان یگانه ، خود را بهترین مؤسسه اعزام پرستار سالمند در منزل می‌داند؟

مؤسسه ندای مهرگان یگانه بیش از 15 سال است که در حوزه خدمات پرستاری سالمندان ، کودکان و بیماران در منزل و بیمارستان فعالیت می‌کند و با افتخار توانسته است رضایت حداکثری کارفرمایان خود را جلب کند. این مؤسسه با تکمیل بودن کادر پرستاری خود (بیش از 350 پرستار خانم و همینطور بیش از 150 پرستار آقا) در صدر مؤسسات تهران می‌باشد. یکی از مزیت های ما نسبت به سایر مؤسسات ، ضمانت تعویض پرستار بدون هیچ قید و شرطی ، در عرض 24 ساعت می‌باشد. همچنین ضمانت می‌کنیم که در صورت نارضایتی شما از کیفیت خدمات ارائه شده کل هزینه باقیمانده را به شما برمی‌گردانیم.

چه زمانی لازم است برای عزیزانتان یک پرستار سالمند در منزل استخدام کنید؟

اگر نمی دانید که آیا زمان آن رسیده است یک پرستار در خانه استخدام کنید یا نه و این که این پرستاران چه کاری انجام می دهند ، ما در اینجا اصول اولیه راجع به این که پرستار سالمند در خانه کیست و چه کاری انجام می دهد را برای شما توضیح می‌دهیم.

به چه کسی پرستار سالمند در منزل گفته می‌شود؟

پرستار سالمند در خانه ، نگهدار سالمند در خانه ، مراقب پزشکی یا حتی مراقب سلامتی در خانه به کسانی گفته می شود که یا یک پرستار ثبت شده هستند  یا یک پرستار با مجوز عملی اند و کسانی هستند که کمک های پزشکی را در راحتی و آسایش خانه ی خود بیمار به وی ارائه می دهند به جای این که بیمار به مراکز نگهداری سالمندان یا بیمارستان برود.

بسته به نیاز فرد و وضعیت پزشکی وی ، یک پرستار سالمند به منزل مشتری خود می آید و مراقبت های مورد نیاز او را ارائه می دهد.

پرستار سالمند در منزل چه خدماتی ارائه می دهد؟

نگهداران سالمند یا پرستاران خانگی برای انجام تزریقات ، مصرف داروها و ارائه خدمات پزشکی  و مراقبت های مربوط به شرایط بهداشتی از جمله دیابت ، تراکئتومی ، تنفسی ، کولوستومی ، پانسمان صدمات و غیره شرایط و کفایت لازم را دارند. آنها بیشتر با انجام اقدامات درمانی لازم در خانه بیماران خود ، برای کمک به افراد سالخورده ، مبتلا به بیماری مزمن ، معلولیت یا اختلال شناختی فعالیت می کنند.

بسته به بیمار و نیازهای خاص او به مراقبت های بهداشتی ، پرستار سالمند در منزل به سادگی می تواند در طی دوره بهبودی یا بیماری ، مصرف دارو ها ، نظارت و معاینات را انجام دهد یا اقدامات پزشکی پیچیده تری را ارائه کند.  باز هم بسته به نیاز فرد و وضعیت پزشکی او ، یک پرستار به خانه‌ی مشتری خود می آید و کارهای نگهداری از سالمند را انجام می‌دهد.

حال اگر فرد مورد نظر به چیزی بیشتر از مراقبت پزشکی نیاز داشته باشد ، چه می شود؟

شاید عزیزتان در حرکت کردن و رفتن به دستشویی یا حمام کردن به تنهایی مشکل داشته باشد. آیا این ها کار هایی هستند که یک پرستار سالمند در منزل به او در انجام آن ها  کمک می کند؟ این یک سؤال منطقی است و ما را به سمت چیزی که از آن به عنوان فعالیت های روزمره یاد می شود (ADL یا ADLs) می برد. ADL  اصطلاحی است که در مراقبت های بهداشتی به کار می رود و انواع فعالیت های مربوط به مراقبت های روزانه از خود را توصیف می کند. فعالیت های اساسی ADL عبارتند از:

 • غذا خوردن
 • حرکت عملکردی (حرکت از یک مکان به مکان دیگر برای انجام فعالیت هایی از قبیل رفتن و بیرون آمدن از تختخواب یا نشستن و برخاستن از روی صندلی)
 • لباس پوشیدن
 • بهداشت دست شویی رفتن (شامل رسیدن به دستشویی ، تمیز کردن خود ، بلند شدن از دست شویی)
 • بهداشت شخصی (شامل شانه زدن / مرتب کردن مو ، اصلاح ، فعالیت های نظافت شخصی)
 • حمام کردن در وان یا دوش گرفتن

انواع دیگری از فعالیت های زندگی روزانه وجود دارد که لزوماً اساسی نیستند بلکه مربوط به عملکرد مستقل هستند. این فعالیت ها ، فعالیت های ابزاری برای زندگی روزمره (IADLs) نامیده می شوند. IADLs ها اغلب شامل انواع فعالیت های زیر می شود:

 • نظافت و نگهداری خانه
 • آشپزی و تهیه غذا
 • خرید کردن و خرید ملزومات
 • اجرای قوانین (حرکت همگام با جامعه)
 • مدیریت پول و امور مالی
 • برقراری ارتباط از طریق تلفن یا از طریق دستگاه های دیگر
 • مصرف داروهای تجویز شده

ADLs و IADLs ها به انواع وظایف و کارهای غیر پزشکی (به استثنای استفاده از داروهای تجویز شده) اشاره دارند. در مورد کارهایی که عزیزتان برای انجام آن ها به کمک نیاز دارد فکر کنید ، مدتی وقت بگذارید تا تشخیص دهید که این کار ها بیشتر پزشکی هستند یا نیاز های ADL  و IADL .

در این مرحله ، بسته به نیاز عزیزتان، می توانیم واضح تر انواع کمک های موجود را تعریف کنیم. این که آن ها به یک پرستار سالمند در منزل نیاز دارند یا یاور مراقبت خانگی یا شاید هر دو؟ در اینجا به آسانی توضیح داده می شود که چه نوع پرسنل مراقبتی در منزل کمک کننده است و در چه کار هایی می تواند به مشتری کمک کند:

پرستار سالمند در منزل

این ها پرستاران ثبت شده (RN) یا پرستاران دارای مجوز عملی (LPN) هستند که مراقبت های پزشکی را با مهارت انجام می دهند ، از جمله استفاده از داروها ، تزریقات ، نظارت بر علائم حیاتی ، پانسمان زخم ها و انجام اقدامات درمانی. فعالیت های اساسی ADL مواردی هستند که این پرستاران می توانند در طول زمانی که با بیمار سپری می کنند در انجام آن ها کمک کنند.

نگهداری سالمند در منزل

این افراد خدمات شخصی غیر پزشکی (انواع وظایف ADL و IADL) را ارائه می دهند ، مانند تهیه وعده های غذایی ، تمیز کردن ، حمام کردن ، نظافت فردی ، اقدامات مربوط به دست شویی رفتن و بردن سالمند به پزشک. این مراقبان داروها را تجویز نمی کنند اما می توانند در سازماندهی یا یادآوری به بیمار درباره برنامه داروهای خود ، کمک کنند.

همدمِ اداره کننده‌ی خانه

این افراد عمدتا به مراقبت های غیر پزشکی در منزل کمک می کنند ، اما معمولاً وظایف شخصی سالمند مانند نظافت فردی ، حمام کردن و کمک کردن در دست شویی رفتن را انجام نمی دهند.

پس از بررسی انواع مختلف پرستاران در منزل ، می بینید که تفاوت اصلی در این است که آیا کمک بیشتر در ماهیت مراقبت های پزشکی نیاز است یا مراقبت های شخصی. پرستار سالمند در منزل هنگامی که عزیز شما به مراقبت پزشکی (کوتاه مدت یا بلند مدت) نیاز دارد ، یک انتخاب مناسب و صحیح است. در واقع ، ممکن است به مراقبت های شخصی نیز احتیاج داشته باشند (در رابطه با ADL ها) ، اما ممکن است بسته به میزان کمک مورد نیاز برای  ADL ، نیاز به یک فرد دیگر به عنوان مراقب منزل یا همدم/اداره کننده خانه نیز وجود داشته باشد باشد.

بله – به یک پرستار در خانه نیاز دارم. الان چه باید بکنم؟

اگر تشخیص داده اید که خدمات پرستاری در منزل ضروری است و دوست دارید یک پرستار متخصص در منزل امور نگهداری سالمند را انجام دهد ، موارد دیگری را نیز باید در نظر بگیرید. اگر این کار را برای یک عزیز انجام می دهید ، به احتمال زیاد باید در مورد این موضوع با او صحبت کنید و بفهمید که این قضیه برای او چه معنی خواهد داشت. به عبارت دیگر ، مزایای واقعی داشتن خدمات پرستاری در منزل چیست؟ دقیقاً چگونه به او کمک می کند؟ ما می توانیم مزایای اصلی یک پرستار در خانه را با جزئیات بیشتری ذکر کنیم تا شما یا عزیزانتان بتوانید آنچه که این قضیه به زندگی شما می آورد را بهتر درک کنید.

پرستاران در منزل نظارت و معالجه بهداشتی را ارائه می دهند

پرستاران سالمند در منزل مرتباً سلامت شما را ارزیابی می کنند. آن ها ویتامین ها و نحوه واکنش شما به داروهایتان را کنترل می کنند. هرگونه تغییر در وضعیت کلی سلامتی شما – خوب یا بد – همان چیزی است که آنها مراقب آن هستند. یک پرستار در خانه به طور مرتب در مورد سلامتی شما و هرگونه تغییر قابل توجه به پزشک و خانواده ی شما گزارش می دهد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، بسته به نیازهای بهداشتی شما ، برخی از پرستاران برای انجام اقدامات درمانی مانند توانبخشی درمانی طبق دستور پزشکتان واجد شرایط و کفایت هستند.

پرستار در خانه ، همنشین و مصاحب شما می شود

پرستار سالمند در منزل با شما آشنا می شود و فردی خواهد بود که می توانید مرتباً با او درمورد شرایط جسمی و احساسی خود صحبت کنید. این وظیفه آن‌هاست که ضمن حفظ استقلال زندگی خود در خانه ی شما ، از خوب بودن حال شما اطمینان حاصل کنند. راحتی در محیط آشنای خود و داشتن مراقبت در منزل توسط یک متخصص پزشکی ماهر بهترین چیز در هر دو جهان است.

در واقع ، این امکان تعامل دوستانه را فراهم می کند و برخلاف آنچه در معاینه بالینی احساس می شود ، مانند یک دوست دلسوز در نظر گرفته می شود که این یک مزیت مثبت برای داشتن یک پرستار در منزل است. اگر محیطی ایمن و راحت داشته باشیم تا بتوانیم روشهای درمانی نگران کننده و ناراحت کننده پزشکی را که ضروری هستند انجام دهیم ، می توانیم راحت تر ماهیت آن ها را بپذیریم.

استفاده از داروهای تجویز شده به کمک پرستار سالمند

پرستاران دارای مجوز و ثبت شده می توانند داروهای تجویز شده از جمله تزریق داخل وریدی را برای بیماران خود انجام دهند. پرستار سالمند در منزل نمی تواند دارو تجویز کند اما با تأیید پزشک قادر به ایجاد تغییر در دوز داروی بیمار هست. این مورد برای کسانی که داروهای خاصی دارند و مصرف آن ها به طور مستقل دشوار است ، مورد توجه است.

پرستاران در منزل می توانند کمک های اولیه ADL را ارائه دهند

همانطور که قبلاً ذکر شد ، وظایف اساسی ADL مانند بهداشت دست شویی رفتن (شامل رسیدن به دستشویی ، تمیز کردن خود ، بلند شدن از دست شویی) ، غذا خوردن ، حرکت کاربردی (حرکت از یک مکان به مکان دیگر برای انجام فعالیت هایی از قبیل رفتن و بیرون آمدن از تختخواب یا نشستن و برخاستن از روی صندلی) ، لباس پوشیدن ، نظافت و حمام کردن مواردی است که یک پرستار در خانه می تواند به آنها کمک کند. این ها فعالیت های اساسی در زندگی است و پرستاران خانه قادر به انجام چنین وظایفی برای بیماران خود هستند.

به خاطر داشته باشید که ممکن است یک پرستار سالمند در منزل به صورت 24 ساعته هر روز هفته حضور نداشته باشد ، بنابراین ، اگر شرایط بیمار به گونه ای است که به کمک تمام وقت در انجام کارهای ADL نیاز دارد و در منزل ماندن ترجیح داده می شود ممکن است نیاز به مراقبت های تکمیلی هم باشد. اگرچه این استاندارد نیست ، اما ممکن است که برخی شرکت های مراقبت در منزل ، پرستارانِ مراقبت در خانه داشته باشند که می توانند کمک های بیشتری به خانه داری ، تهیه غذا و شستشو انجام دهند.

پرستاران در منزل دارای مجوز و مهارت هستند

در هنگام انتخاب یک پرستار سالمند در منزل ، به خاطر داشته باشید که آنها متخصصان تحصیل کرده ، دارای گواهینامه و مجوز هستند. در واقع ، پرستاران مراقبت در خانه مجوزها و گواهینامه های خود را از طریق یکی از سه روش معتبر دریافت می کنند: مدرک دیپلم ، مدرک لیسانس یا گواهینامه های معتبر. پس از کسب دیپلم یا مدرک خود و پس از قبولی در آزمون هیئت دولت پرستاری ، مجوز خود را دریافت می کنند. آخرین مرحله دریافت گواهینامه نگهداری سالمند در منزل از طریق مرکز اعتبار سنجی پرستاران است. پس از اتمام همه اینها ، آنها واجد شرایط هستند که به عنوان پرستار سالمند در منزل کار کنند.

از کجا می توان یک پرستار در خانه پیدا کرد؟

همانطور که گفته شد ، پرستاران در منزل دارای مجوز ، مراقبان پزشکی هستند. بسیاری از این افراد از طریق شرکت ها ، معمولاً با عنوان “آژانس های سلامتی در منزل” فعالیت می کنند. تأیید این که این آژانس ها دارای مجوز بیمه ی پزشکی سالمندان هستند و تحت شرایط لازم برای مدیریت و مراقبت از بیماران عمل می کنند ، مهم است. هنگام بررسی و تماس با آژانس ، مهم است که بررسی و تائید کنید که دقیقا چه نوع خدماتی توسط پرستار در خانه ارائه می شود. قوانین کشوری مشخص می کنند که آنها چه نوع خدماتی می توانند به بیمار ارائه دهند.

غالباً خدماتی وجود دارد که می توانند در یافتن متخصصان مراقبت در منزل ، از جمله پرستاران مراقبت در منزل در منطقه شما کمک کنند. پزشک یا کلینیک بهداشتی ، برنامه ریز ترخیص بیمارستان یا مددکار اجتماعی شما ممکن است اطلاعات مفیدی درباره ی یافتن این خدمات ارائه دهد یا شما را به یک پرستار سالمند در منزل که دارای مجوز هست ارجاع دهد. مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که پرستاران دارای صلاحیت ، مجوز و شخصاً از نظر خودتان یا عزیزتان مناسب باشند. از این گذشته ، این یک رابطه کاری مهم است و شما نه تنها خواهان مراقبت های پزشکی  با کیفیت و با مهارت هستید ، بلکه خواهان فردی هستید که با او ارتباط برقرار کنید.

هزینه پرستار سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه های نگهداری سالمند در منزل بسته به نوع پوشش پزشکی شما می تواند تامین شود. بیمه ی پزشکی سالمندان و بیمه ی بهداشت دارای معیارهای دقیقی هستند که باید برای قانونی بودن این امر رعایت شوند و شرکت های بیمه خصوصی نیز دستورالعمل پوشش خود را دارند. مرکز خدمات پرستاری در منزل باید تأیید کند که آیا دارای مجوز بیمه ی پزشکی سالمندان است (تأیید شده برای ارائه خدمات به بیماران با بیمه ی پزشکی سالمندان). اگر بیمه ی بهداشت داشته باشید ، می توانند به شما بگویند چه شرایطی برای استفاده از این بیمه لازم است. ارائه دهنده بیمه شخصی شما باید قبل ازاین که شما با آژانس های احتمالی مراقبت در منزل صحبت کنید ، دستورالعمل های پوشش خود را تأیید کند.

نتیجه گیری نهایی

اگر شما یا عزیزانتان به مراقبت های بهداشتی متناوب (کوتاه مدت یا طولانی مدت) مانند مصرف دارو ، مراقبت از زخم ، روش های درمانی ترجیحا در محیط خانه نیاز دارید، پرستار در منزل یک انتخاب صحیح است. علاوه بر مراقبت های پزشکی حرفه ای و با مهارت ، پرستاران مراقبت های بهداشتی در منزل ، نظارت پزشکی و مشاهده وضعیت بیمار ، همراهی و همنشینی ، پشتیبانی  فعالیت های اساسی زندگی بیمار را نیز انجام می دهند.

تعرفه نگهداری سالمند در منزل می تواند با توجه به نوع پوشش بیمه شما و اینکه آیا مرکز خدمات پرستاری به صورت قانونی تأیید شده است ، مشخص شود. هنگام جستجو برای یافتن پرستار سالمند در منزل و تماس با مراکز مراقبت های بهداشتی خانگی ، مهم است که تعدادی سؤال بپرسید:

 • طیف خدمات پزشکی با مهارت که قادر به ارائه آن هستند؟
 • آیا دارای مجوز و گواهینامه پرستاری و مراقبت های بهداشتی برای انواع خدمات مورد نیاز شما هستند؟
 • دسترسی به پرسنل آن ها (آخر هفته ، روزهای تعطیل ، خدمات اضطراری) چقدر است؟
 • آیا آنها دارای مجوز بیمه ی پزشکی سالمندان هستند یا این که چگونه با سایر گزینه های مراقبت های بهداشتی کار می کنند؟

مراقب عالی بودن این است که مطمئن شوید عزیزی که از او مراقبت می کنید نوع صحیح مراقبت را دریافت می کند ، حتی اگر این به معنای پیدا کردن و استخدام شخص دیگری برای کمک و انجام وظایف مراقبت باشد.

دانلود PDF

فهرست